VAŠEK HLADKÝ VYHRÁL EFL PAPA JOHN'S TROPHY

14.03.2021

Obrovský úspěch našeho brankáře Vaška Hladkého, který vyhrál EFL Trophy. Jeho Salford se ve finále utkal s Portsmouthem. V základní hrací době a poté ani v prodloužení gól nepadl, a tak se šlo na penalty. V rozstřelu hned první pokutový kop hráč Portsmouthu přestřelil a druhý pokutový kop Vašek zneškodnil. Jeho spoluhráči se nemýlili a tak Salford zvítězil 4:2 na penalty. Třešnička na poháru je také to, že EFL vyhlásila Vaška nejlepším hráčem utkání.

Komentář Martina Štěpanovského: 

"Jsem v tuhle chvíli hrozně šťastný za Vaška, protože ta jeho cesta, kterou si v létě zvolil, kdy měl na stole několik nabídek z evropských velkoklubů, se začíná ukazovat tak, že byla jednoznačně správná. Potvrzuje to samozřejmě výkonností, kterou v Anglii má a to nejen ve včerejším finálovém utkání, kdy byl zvolen nejlepším hráčem. Salford v zápase neuvěřitelně podržel několika chycenými gólovkami soupeře, potažmo samozřejmě chycenou penaltou v rozstřelu. Přivedl tím Salford k zisku první pohárové trofeje v historii. Dnes je jednoznačně braný za nejlepšího gólmana League Two, což potvrzují i čísla. Maličko mě mrzí, že je tento úspěch v Česku nedoceněný. Málo kdo si v Česku umí představit, co v Anglii tahle trofej znamená. V Británii mají pohárová utkání obrovskou váhu a dokazuje to také to, že se finále odehrálo ve Wembley. Na tohle finále bylo loni prodáno 60.000 vstupenek a já věřím tomu, že teď by bylo Wembley vyprodané. Zvednout Papa John's Trophy nad hlavu před plným Wembley by byla třešnička na dortu. Ze srdce Vaškovi tento úspěch přeji a obrovsky mu gratuluji."

Finále Papa John's Trophy se mělo hrát již v loňské sezóně. Na utkání ve Wembley bylo na tento souboj prodáno 60.000 vstupenek. Kvůli koronavirové krizi bylo finále odloženo.


Za celý tým V&M Agency Vaškovi gratulujeme a děkujeme, že u tohoto úspěchu můžeme být.