PODZIMNÍ ČÁST SEZÓNY 2018/2019 JE ZA NÁMI

19.12.2018

Podzimní část sezóny 2018/2019 je za námi a zde můžete najít obecné shrnutí k našim V&M boys.


LUMÍR ČÍŽ

FC Fastav Zlín

Brankář, který prokazuje své kvality v týmu U-19, kde si drží stabilní výkonnost, která byla odrazem i v nominaci do reprezentačního celku ČR U19.

Své kvality prokázal i v útoku, kdy juniorce v zápase proti Karviné vystřelil v samotném závěru jako střídající hráč tři body.

FRANTIŠEK KAFKA

SK Viktorie Jirny

Brankář, který nastupoval a nabíral cenné zkušenosti ve 3 nejvyšší souteži FORTUNA ČFL. Jeho kvalit si všimnul i jistý druholigový celek, kde by měl nastoupit do zimní přípravy na testy.

JAROSLAV SVOZIL

Slezský FC Opava

Obránce, první rok v lize za Opavu a hned vévodí statistikám nejvyšší soutěže, kde je mezi lídry defenzivních hráčů. Stal se z něj lídr mužstva a nenahraditelný článek opavského týmu.

Jarda si drží svoji výkonnost a roste každým zápasem, což dokazuje ve statistikách a ne nadarmo se jeho jméno začalo objevovat v hledáčku několika klubů. Dominoval v několika zápasech, kdy si poradil s útočníky Sparty, Milanem Barošem a naposledy s kanonýrem Komličenkem.

PETR TLUSTÝ

FC Vysočina Jihlava

Zkušený stoper, který je stale platným a defenzivním tahounem jihlavského celku, který by rád dotáhnul zpět do nejvyšší soutěže. V podzimní části se mu povedlo i několikrát vstřelit branku.

TOMÁŠ RIGO

SK Slavia Praha

Slovenský a velmi šikovný středopolař slávistického celku U17 se postupně aklimatizoval v Praze a propracoval se zaslouženě do sestavy, kdy si svými výkony řekl i o nominaci do reprezentačního celku Slovenska U17.

Jeho předvedených výkonů a talentu si všímají i skauti zahraničních akademií, především z Itálie.

JAN JAVŮREK

FC Vysočina Jihlava

Zkušený záložník jihlavského celku si svojí pracovitostí řekl o místo v sestavě, kde se prezentoval kvalitními výkony, jen škoda, že ho na část sezóny zastavilo drobné zranění.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Slezský FC Opava

Srbský ofenzivní záložník, kapitán a pětigólový podzimní střelec Slezského FC dovedl svůj tým až na 9. místo tabulky nejvyšší fotbalové soutěže.

Jako správný kapitán prokázal v několika zápasech svého celku svoji univerzálnost, kdy v případě potřeby nastoupil nejen na svém ofenzivním středovém postu, ale i na kraji zálohy či dokonce obrany.

Když už na svém postu nastoupil, tak se blýsknul nejen asistencemi, ale i krásnými brankami.

LUKÁŠ BATKA

TJ Štěchovice

Jedná o jednoho z nejlepších útočníků Fortuna ČFL a po vydařené minulé sezóně, kdy nastřílel 24 branek za 33 zápasů byl o něj projeven silný zájem z několika prvoligových klubů.

Lukáš, odchovanec Slavie se presto rozhodl pokračovat ve svých 22 letech v týmu Štěchovic , kde v aktuální sezóně má na svém kontě 4 branky z 15 zápasů Fortuna ČFL a 3 branky ze 2 zápasů MOL CUP.

DAVID ČAPEK

FK Slavoj Vyšehrad (hostování z AC Sparta Praha)

21 letý útočník se rozhodl přerušit hostování v prvoligovém Ružomberoku FC, kde nebyl spokojen s herním vytížením a stal se útočníkem číslo 1. ve třetiligovém týmu FK Slavoj Vyšehrad, kde našel novou chuť a v podzimní části souteže prokazuje svoji kvalitu, kdy má na svém kontě 10 vstřelených branek a je mezi lídry ve statistikách vstřelených branek.

Zda bude tento hráč pokračovat ve svých výkonech i v jarní části sezóny, tak ho
jistě čeká v létě posun zpět do vyšších soutěží.

MICHAL PETRÁŇ

FK Pardubice

Pro jeho výkony bylo klíčové, že ho tento podzim nezbrzdilo zranění ani žádný trest. Na pardubickém hrotu je číslo 1, což potvrdil i vstřelenými góly.

S osmi trefami se řadí mezi nejlepší střelce druholigové soutěže a není divu, že o jeho služby se dlouhodobě zajímají prvoligové celky.

MAREK ČERVENKA

FK Teplice

Teplický útočník nedostal v podzimní části mnoho prostoru ukázat své kvality v prvoligovém A týmu a nastupoval převážně za juniorský tým.

VÁCLAV JUREČKA

Slezský FC Opava

Útočník Slezského FC se i přes velkou konkurenci v ofenzivě prvoligového týmu dokázal dostat několikrát na hřiště, kde prokázal svoji kvalitu. Především na sebe upozornil v pohárovém zápase proti Spartě, kde nastoupil v základní sestavě a odehrál skvělé utkání.

Menší vytíženost u A týmu nahrazoval zápasy v juniorském týmu.

TOMÁŠ SMOLA

Slezský FC Opava

Opavský útočník, který zvládnul podzimní část ve skvělé formě, dostal důvěru od trenéra jako útočník č. 1 a tu mu splácí kvalitními výkony a vstřelenými brankami.

Tento pracovitý a urostlý hráč se na zakládě jeho výkonů objevil v hledáčku nejen konkurentních klubů v nejvyšší české fotbalové soutěži, ale i klubů ze zahraničí.

VUKADIN VUKADINOVIĆ

AC Sparta Praha

Ofenzivní hráč Sparty Praha, jeden z nejrychlejších hráčů v české lize vůbec. Bohužel v podzimní části sezóny nedostal tolik prostoru v základní sestavě A týmu jak by si představoval.

Svojí pracovitostí by si zasloužil mnohem více prostoru a je škoda, že hráči jeho kvalit se v tomto ohledu nedostává.