SEZÓNA 2018/2019 ZA NÁMI

12.06.2019

Sezóna 2018/2019 je za námi a zde obecné shrnutí k našim V&M boys


Lumír Číž - Brankář reprezentace do 20 let má za sebou parádní ročník v dorostenecké nejvyšší soutěži v barvách FC Fastavu Zlín. Byl naprosto klíčovým hráčem a svými výkony si vysloužil pozornost klubu FC Baník Ostrava, kam také po sezóně přestoupil a už v červnu nastoupí do přípravy s A týmem FCB.


Václav Hladký - Když něco chceš, tak pro to musíš něco udělat. Václav je tímto příkladem! Když v lednu přemýšlel o dalším kroku v jeho kariéře, tak neupřednostnil finančně zajímavější nabídky a zvolil cestu vyzkoušet si angažmá na Britských ostrovech, kde se upsal skotskému klubu St. Mirren FC hrající Scottish Premiership, sídlící ve městě Paisley. V tomto klubu, který patří k předním klubům Skotska se stal díky svým výkonům, přístupu a pracovitostí velkou osobností a získal si nejen skvělé fanoušky, ale i celý klub. Sezónu zakončil neuvěřitelným výkonem v baráži proti Dundee United, kdy v odvetném zápase dokonce zlikvidoval 3 penalty v závěrečném roztřelu a po právu byl zvolen jedním z nejlepších hráčů v klubu za tuto sezónu.


Jaroslav Svozil - Kometa defenzivních statistik Fortuna ligy. Jarda je skromný a pracovitý kluk, který prožil snovou sezonu ve Slezsku v nejvyšší fotbalové soutěži v Česku. Opavský stoper se stal králem defenzivních statistik a kraloval nejen v počtu vyhraných soubojů, ale i v procentuální úspěšnosti. Když k tomu přidáme jeho výjimečnou rozehrávku, tak se nemůžeme divit, že je z něj horké zboží na trhu. 


Petr Tlustý - "Tlusťoch" musel bohužel závěrem sezóny skousnout s celou jihlavskou Vysočinou velmi hořkou pilulku v podobě barážového zklamání, kdy se Vysočina neprobojovala v barážovém utkání do Fortuna Ligy přes celek MFK Karviná velmi zvláštním a hodně diskutabilním způsobem, ale hlavním pozitivem je jeho návrat po zranění!


Petr Kurka - Levonohý šikula a stavební kámen reprezentace do 17 let. V dresu se lvíčkem na prsou nechyběl na EURO U-17 v Dublinu ani minutu a ve svém mladém věku už je členem pardubického A mužstva a není tajemstvím, že o jeho služby projevilo zájem hned několik klubů.


Jan Javůrek - Ve své první sezoně na Vysočině musel stejně jako jeho spoluhráč ,,Tlusťoch" vstřebat barážové zklamání. ,,Javor" byl v sezoně první volbou trenéra Kučery na levém kraji zálohy, kde vytvářel spoustu gólových příležitostí pro spoluhráče, sezóna byla z jeho strany velmi podařená.


Tomáš Rigo - Hned po svém letním příchodu do SK Slavia Praha se stal jedním z nejvýraznějších hráčů sešívaných v jeho ročníku. Už ve svém mladém věku ukázal neskutečnou odolnost, kdy téměř bez žádné aklimatizace po příchodu z MFK Ružomberok začala naše "10" střílet a připravovat góly, tak jak jemu vlastní. Závěr sezóny už tenhle slovenský V&M boy zakončil o 2 ročníky výše ve slavistické kategorii U-19 a není se čemu divit, že se o tohoto šikovného hráče zajímal v průběhu sezóny jeden z italských celků.


Filip Zorvan - Ofenzivní pilíř hradeckého celku se ihned po svém návratu po zranění opět stal jedním z rozdílových hráčů celé druhé nejvyšší fotbalové ligy, kdy nejen střílel branky, ale především parádně připravoval gólové šance svým spoluhráčům, tak jak je mu zvykem.


Adam Vlkanova - Jeho fotbalové myšlení tvoří ofenzivní sílu fotbalistů Hradce Králové a spolu s jeho parťákem ,,Zorvinem" tvoří velmi úderné duo a jen těžko si představit ofenzivu hradeckého týmu ve skončené sezoně bez těchto štírků.


Michal Petráň - Pravděpodobně jedno z nejskloňovanějších jmen, co se týče přestupu z druhé ligy do té nejvyšší za posledních pár přestupových období. Pardubický snajper se letos zastavil na čísle 11 a to i přes to, že ho v průběhu jarní části sezóny přibrzdilo zranění. Všichni věříme, že v letním přestupovém okně konečně Michal udělá ten vysněný krůček o patro výše, kam nepochybně patří.


Nemanja Kuzmanovič - Srbské ofenzivní eso, kterému nikdo neřekne jinak než "Kuzma", ještě na podzim kapitán SFC Opava se v průběhu zimního přestupového období upsal úhlavnímu slezskému rivalovi FC Baníku Ostrava. Tento krok zvolil z hlediska posunu ve své kariéře a i vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi třaskavý přestup, tak vše zvládl skvěle a stal se jedním z ofenzivních klíčových hráčů FCB, kdy po zásluze byla oceněna jeho pracovitost a výkony získáním si jeho osoby ze strany velmi náročného a skvělého ostravského publika.


Lukáš Batka - Po loňské velmi vydařené a gólově plodné sezoně, ve které se v ČFL trefil čtyřiadvacetkrát se letos prosadil ,,pouze" jedenáctkrát. I přesto je to skvělé číslo, které vzbuzuje pozornost ve vyšších soutěžích.


David Čapek - Hráč pražské Sparty strávil tuhle sezonu na hostování ve třetiligovém Slavoji Vyšehrad, kterému pomohl 14 brankami postoupit do druhé nejvyšší fotbalové soutěže.


Marek Červenka - Stále hráč severočeských Teplic se jako jediný V&M boy mohl letos radovat ze zisku titulu v zemi, ve které působil a navíc přidal i zisk Severoirského poháru! Marek se tedy s nejslavnějším klubem Severního Irska Linfield FC radoval ze zisku dvou trofejí.


Tomáš Smola - Nepostradatelný hráč SFC Opava v boji o záchranu v nejvyšší fotbalové soutěži vstřelil v této sezóně 9 branek a pomohl tak slezskému celku k záchraně. Výkony, které předváděl na sebe upoutal pozornost hned několika celků a nakonec se po úspěšné sezóně upsal FC Baníku Ostrava, kde doplní staronového parťáka ,,Kuzmu", tak věříme, že to tento V&M tandem bude střílet branky a předvádět skvělé výkony i v následujícím ročníku.


Václav Jurečka - Člen základní sestavy opavského SFC. I on má velké zásluhy na záchraně slezského celku, kdy se podílel výkony i velmi důležitými brankami. ,,Jurec" je fyzická mašina, která by mohla běhat po lajně od rána do večera, proto byl pro soupeřovy obrany tak nepříjemný.