Angažmá ve Slezském FC? Posun v kariéře a velká výzva

06.02.2018

Během přípravných zápasů Jarda naznačuje, že bude pro horkého aspiranta na postup mezi elitu velkou posilou.

"Opava je ambiciózním klubem, angažmá v ní beru jako posun ve své kariéře a změnu k lepšímu," zdůrazňuje. "Ve Znojmě jsem byl už dlouho. Chtělo to změnu, navíc jsem se přiblížil více k domovu,"

Nová opavská akvizice si zvyká na náročný režim. "V Opavě je to větší jízda, co se týká tréninkových jednotek. Dá se říci, že nyní mám problém s fyzickou kondicí. Mám ale stále dost času na to, abych ji nabral a dostal se do stoprocentní pohody,"

Další novinkou pro odchovance olomoucké Sigmy je hra v tříobráncovém modelu. "Nikdy jsem v tomto systému nehrál. V Opavě je to pro mě premiéra, takže ještě nemohu říci, zda mi sedí, nebo ne. Každopádně zvyknout si na něj musím. Proti Nitře už nám to sedělo už lépe,"

"Když jsme na míči, jsme silnější. Co se týká útočné fáze, vidím v tom velké plus. Avšak v momentech, kdy jsme se roztáhli a přijde ztráta míče, obránce to hodně bolí,"

Jarda měl sen kopat za Sigmu, nakonec ale musel Hanou opustit. "Šance jsem dostal, ale nevyšlo to, tak už to ve fotbale chodí. Sestoupili jsme do druhé ligy a přišly změny. Mě přeřadili do béčka. Nechtěl jsem hrát jen třetí ligu, proto jsem přijal nabídku ze Znojma, kde mi to sedlo,"

"Ohlížet se za minulostí ale nemá smysl. Jsem v Opavě, beru to jako posun dopředu a zároveň novou a velkou výzvu. Těším se taky na skvělé diváky. Do Opavy jsem jezdil jako soupeř a na zápasy jsem se vždy těšil," uzavírá zimní posila Slezanů.